Kuvaus

Kun haluat kehittää liiketoimintaasi tai lisätä markkinointisi tuloksellisuutta, ota yhteyttä Dagmariin. Saat tueksesi strategisen kumppanin, joka kasvattaa myyntiäsi tänään ja vahvistaa kilpailukykyäsi vielä huomennakin. Dagmar on Suomen suurin markkinointiviestintäalan yritys, perustettu vuonna 1973 ja olemme osa Pohjoismaiden suurinta markkinoinnin ja konsultoinnin yhtiöryhmää, Salomaa Groupia.



Y-tunnus: 01073463

Päätoimiala: Mediatoimistot
Muut toimialat: Markkinatutkimus, Markkinoinnin konsultointi

Yhteystiedot

  • Lönnrotinkatu 25 A
  • 00180 HELSINKI
  •  
  • (09) 693 011
  •  
  • www.dagmar.fi
  • etunimi.sukunimi@dagmar.fi
  •  
  •     

Perustamisvuosi

1973

Työntekijöitä

175

Liikevaihto

155,5

Myyntikate

15,3 milj. €

Ammattilaiset

Tuula Kallio
Tuula Kallio
Managing Director
Mikko Koski
Mikko Koski
Director of Advanced Analytics
Ulla Aitio
Ulla Aitio
Chief Business Officer / Clients & Global Network
Krista Elopuro
Krista Elopuro
COO
Teija Jokinen
Teija Jokinen
Chief Business Officer / Dagmar Stories
Antti Kallio
Antti Kallio
Chief Business Officer / Data & Technology

Tuula Kallio

Managing Director

Puhelin: +358 40 530 1900

Email: tuula.kallio@dagmar.fi

Mikko Koski

Director of Advanced Analytics

Email: mikko.koski@dagmar.fi

Ulla Aitio

Chief Business Officer / Clients & Global Network

Puhelin: +358 40 501 8420

Email: ulla.aitio@dagmar.fi

Krista Elopuro

COO

Puhelin: +358 407537577

Email: krista.elopuro@dagmar.fi

Teija Jokinen

Chief Business Officer / Dagmar Stories

Puhelin: +358 40 832 7727

Email: teija.jokinen@dagmar.fi

Antti Kallio

Chief Business Officer / Data & Technology

Puhelin: +358 40 529 8069

Email: antti.kallio@dagmar.fi

Marika Moring
Marika Moring
Talouspalvelut, Business Controller (Salomaa Yhtiöt)
Katariina Uljas-Ahl
Katariina Uljas-Ahl
Chief Business Officer / Investments

Marika Moring

Talouspalvelut, Business Controller (Salomaa Yhtiöt)

Katariina Uljas-Ahl

Chief Business Officer / Investments

Email: katariina.uljas-ahl@dagmar.fi


Postiosoite

Lönnrotinkatu 25 A
00180 HELSINKI
Suomi

Sivutoimipisteet

Kauppakatu 1
33200 TAMPERE
Suomi

Lisätiedot

Omistus: Salomaa Yhtiöt Oy

Kansainvälinen yhteistyö: Yhteistyötä useiden kansainvälisten suunnittelevien toimistojen ja mediatoimistojen kanssa.