Kuvaus

Kun haluat kehittää liiketoimintaasi tai lisätä markkinointisi tuloksellisuutta, ota yhteyttä Dagmariin. Saat tueksesi strategisen kumppanin, joka kasvattaa myyntiäsi tänään ja vahvistaa kilpailukykyäsi vielä huomennakin. Dagmar on Suomen suurin markkinointiviestintäalan yritys, perustettu vuonna 1973 ja olemme osa Pohjoismaiden suurinta markkinoinnin ja konsultoinnin yhtiöryhmää, Salomaa Groupia.



Y-tunnus: 01073463

Päätoimiala: Mediatoimistot
Muut toimialat: Markkinatutkimus, Markkinoinnin konsultointi

Yhteystiedot

  • Lönnrotinkatu 25 A
  • 00180 HELSINKI
  •  
  • (09) 693 011
  •  
  • www.dagmar.fi
  • etunimi.sukunimi@dagmar.fi
  •  
  •     

Perustamisvuosi

1973

Työntekijöitä

175

Liikevaihto

155,5

Myyntikate

15,3 milj. €

Ammattilaiset

Krista Elopuro
Krista Elopuro
Toimitusjohtaja
Mikko Koski
Mikko Koski
CBO / AI & Machine Learning
Ulla Aitio
Ulla Aitio
COO / Clients & Global Network
Teija Jokinen
Teija Jokinen
CBO / Dagmar Stories
Antti Kallio
Antti Kallio
CBO / Dagmar Drive
Marika Moring
Marika Moring
Talouspalvelut, Business Controller (Salomaa Yhtiöt)

Krista Elopuro

Toimitusjohtaja

Puhelin: +358 407537577

Email: krista.elopuro@dagmar.fi

Mikko Koski

CBO / AI & Machine Learning

Email: mikko.koski@dagmar.fi

Ulla Aitio

COO / Clients & Global Network

Puhelin: +358 40 501 8420

Email: ulla.aitio@dagmar.fi

Teija Jokinen

CBO / Dagmar Stories

Puhelin: +358 40 832 7727

Email: teija.jokinen@dagmar.fi

Antti Kallio

CBO / Dagmar Drive

Puhelin: +358 40 529 8069

Email: antti.kallio@dagmar.fi

Marika Moring

Talouspalvelut, Business Controller (Salomaa Yhtiöt)

Katariina Uljas-Ahl
Katariina Uljas-Ahl
Chief Business Officer / Digital

Katariina Uljas-Ahl

Chief Business Officer / Digital

Email: katariina.uljas-ahl@dagmar.fi


Postiosoite

Lönnrotinkatu 25 A
00180 HELSINKI
Suomi

Sivutoimipisteet

Kauppakatu 1
33200 TAMPERE
Suomi

Lisätiedot

Omistus: Salomaa Yhtiöt Oy

Kansainvälinen yhteistyö: Yhteistyötä useiden kansainvälisten suunnittelevien toimistojen ja mediatoimistojen kanssa.