Savon Sanomat

Ammattilaiset

Lisätiedot

Kuvaus

Suomen kuudenneksi suurin päivittäin ilmestyvä sanomalehti. Painetun ja digitaalisen lehden yhteistavoittavuus 244 000. Painetulla lehdellä
107 000 lukijaa päivittäin (KMT syksy 2017/kevät 2018).
Lehden levikki vuonna 2015 oli 57 429 (LT 2018).



Y-tunnus: 0576753-4

Päätoimiala: Sanoma-, paikallis- ja kaupunkilehdet
Muut toimialat: Painotuotteet, kirjapainot, Verkkomedia

Mediatiedot

Yhteystiedot

  • Vuorikatu 21
  • 70100 KUOPIO
  •  
  • (017) 303 111
  •  
  • www.savonsanomat.fi
  • mainos.savonmedia@media.fi
  •  
  •     

Perustamisvuosi

1907

Ammattilaiset

Outi Gillen
Johdon sihteeri
Mervi Hakkarainen
Avainasiakaspäällikkö
Tuomas Huusko
Myyntijohtaja
Kyösti Iivonen
Avainasiakaspäällikkö
Milla Kahelin
Tuottaja
Sirpa Koskinen
Myyntipalvelun esimies

Outi Gillen

Johdon sihteeri

Mervi Hakkarainen

Avainasiakaspäällikkö

Puhelin: (017) 303 410

Email: mervi.hakkarainen@savonsanomat.fi

Tuomas Huusko

Myyntijohtaja

Puhelin: (017) 303 404

Email: tuomas.huusko@savonsanomat.fi

Kyösti Iivonen

Avainasiakaspäällikkö

Puhelin: (017) 303 415

Email: kyosti.iivonen@savonsanomat.fi

Milla Kahelin

Tuottaja

Puhelin: 050 463 1250

Email: milla.kahelin@media.fi

Sirpa Koskinen

Myyntipalvelun esimies

Puhelin: (017) 303 403

Email: sirpa.koskinen@savonsanomat.fi

Heli Kukkonen
Avainasiakaspäällikkö
Riitta Kulin
Ilmoitussihteeri
Carita Laakkonen
Kuluttajamyynnin johtaja
Sanna Lappalainen
Avainasiakaspäällikkö
Jussi Murtasaari
Digipäällikkö
Katja Mönkkönen
Ilmoitussihteeri

Heli Kukkonen

Avainasiakaspäällikkö

Puhelin: (017) 303 411

Email: heli.kukkonen@savonsanomat.fi

Riitta Kulin

Ilmoitussihteeri

Puhelin: 044 4063307

Email: riitta.kulin@media.fi

Carita Laakkonen

Kuluttajamyynnin johtaja

Puhelin: (017) 303 428

Email: carita.laakkonen@savonsanomat.fi

Sanna Lappalainen

Avainasiakaspäällikkö

Puhelin: (017) 303 408

Email: sanna.lappalainen@savonsanomat.fi

Jussi Murtasaari

Digipäällikkö

Puhelin: (017) 303 368

Email: jussi.murtasaari@savonsanomat.fi

Katja Mönkkönen

Ilmoitussihteeri

Puhelin: 044 2882802

Email: katja.monkkonen@media.fi

Seppo Rönkkö
Vastaava päätoimittaja
Merja Saarti
Ilmoitussihteeri
Erkki Summanen
Toimitusjohtaja
Heikki Toivanen
Toimituspäällikkö
Jaana Vartiainen
Ilmoitussihteeri
Mirja Vänttinen
Aluemyyntijohtaja/paikallisjohtaja

Seppo Rönkkö

Vastaava päätoimittaja

Puhelin: (017) 303 301

Email: seppo.ronkko@savonsanomat.fi

Merja Saarti

Ilmoitussihteeri

Puhelin: (017) 303 400

Email: merja.saarti@savonsanomat.fi

Erkki Summanen

Toimitusjohtaja

Puhelin: (017) 303 471

Email: erkki.summanen@savonsanomat.fi

Heikki Toivanen

Toimituspäällikkö

Puhelin: 050 3648373

Email: heikki.toivanen@savonsanomat.fi

Jaana Vartiainen

Ilmoitussihteeri

Email: jaana.toivanen@savonsanomat.fi

Mirja Vänttinen

Aluemyyntijohtaja/paikallisjohtaja

Puhelin: (017) 303 381

Email: mirja.vanttinen@savonsanomat.fi


Postiosoite

PL 68
70101 KUOPIO
Suomi

Lisätiedot

Erityisosaaminen: Savon Sanomat on Savon seuratuin ja arvostetuin media,
se tavoittaa eniten kuluttajia kaikista ikäryhmistä.
Lähes 90 % lukijoistamme saa lehtensä
tilattuna kotiinsa.